Java: zapraszamy do pracy w Warszawie!

Praca Java Warszawa

Wreszcie rozwojowa praca dla Java engineers w Warszawie!

Kodujesz w Javie? Szukasz pracy w Warszawie? Wesprzyj team, który sprzedaje z powodzeniem kilka javowych aplikacji i pracuje nad kolejnymi.

Kogo szukamy?

Java developer

Praca w Warszawie (Włochy)

Astrum Business Park, WKD Raków

Co jest

 • Java8, Spring
 • JAX-RS
 • Cache: Guava, EHCache, distributed cache
 • JPA, Lucene
 • SQL
 • GIT, Gerrit, Jenkins, Docker
 • Angular4 Typescript
 • Domain Driven Design, programowanie obiektowe
 • czyste kodowanie
 • Scrum z tygodniowymi iteracjami
 • Scaled Agile Framework (SAFe®) do planowania prac

Co będzie

 • MacBook Pro wraz z peryferiami – praca na 3 wyświetlaczach jednocześnie
 • Udział w szkoleniach, dostęp do najnowszych książek, kursów, itp.
 • Możliwość zrelaksowania się w play roomie
 • Dobrze zaopatrzona kuchnia: kawa, herbata, soki, zapewniamy też śniadania

Kogo nie ma

 • Ciebie!
 • z doświadczeniem lub bez

Jak aplikować?

Prześlij życiorys na job@softwareplant.com. Dodaj “Praca Java Warszawa”. Skrzynkę sprawdzają wspólnicy spółki. Zdjęcie nie jest konieczne.

Join us

Na ile rozwojowe jest stanowisko Java developera w SoftwarePlant? Co z moją karierą?

Chociaż jesteśmy na rynku od 2015 r. (prace nad aplikacjami zaczęły się rok wcześniej), rozważ poniższe:

 • tysiące firm, w tym korporacji, z Ameryki, Europy, Azji, Australii kupiło już licencje naszych aplikacji
 • budujemy aplikacje do project managementu. Projekty w dużych firmach trwają latami. Nauczenie 100-osobowego zespołu naszego BigPicture czy BigGantt w praktyce wiąże daną firmę z nami na lata
 • wielcy tego świata przeznaczają spore środki na oprogramowanie

Struktura organizacyjna jest u nas płaska. Możesz awansować z Junior Java developer’a na Senior Java engineer. Niektórzy mogą dodatkowo piastować stanowisko team leader’a.

Z centrum stolicy dojedziesz WKD - przystanek Raków. Albo autobusami 189, 401. Jak zadzwonić?

Elastyczny czas pracy?

Tak. Java developerzy pojawiają się w naszym warszawskim biurze między godziną ósmą rano a dziesiątą. Większość osób wychodzi do domu między 16:00 a 18:00.

 

Czy będę jeździł w delegacje?

Koneserom M. St. Warszawy zapewniamy pracę stacjonarną, bez podróży. Natomiast lubiący patrzeć na świat z lotu ptaka będą mieli szanse odwiedzić USA czy kraje europejskie, w związku z wydarzeniami organizowanymi przez Atlassiana, SAFe®, i ich partnerów. Jesteśmy też obecni na warszawskich eventach:  Confitura (Java)WJUG, ngPoland i WarsawJS.

 

Skąd “opłaca się” dojeżdzać?

Do pracy w SoftwarePlant przyciągnęliśmy już osoby z warszawskich dzielnic Bemowo, Ochota, Praga, Żoliborz, Ursynów, Mokotów. Również z miast satelickich, jak Pruszków i Piaseczno. A także np. z Radomia. Zobacz tour 360° naszego workspejsu.

 

Czy Java developerzy praktykują pracę zdalną?

Praca zdalna była u nas nie raz dyskutowana z kandydatami do pracy i były podejmowane próby. Niestety na dziś nie wierzymy, że system pracy zdalnej będzie efektywny w przypadku naszej firmy. Ważnym elementem jest poznanie aplikacji. Jest ich pięć, każda składa się z setek plików i setek tysięcy linijek kodu. Potrzebujesz wsparcia na miejscu od kolegów z twojego zespołu.

 

Na ile przydatny będzie mój angielski?

Minimum to rozumienie składni Javy. Biuro jest w Warszawie, rozmawiamy w języku polskim. Ale zaawansowany angielski by Ci pomógł. Programiści Java piszą u nas równocześnie w języku angielskim dokumentację dla użytkowników.

 

Kopernik Warszawa Java

Pracę z Javą poleca ze swojego warszawskiego pomnika wielki naukowiec. ©DocentX / Wikipedia.

Jestem obcokrajowcem…

Super. Pracuje u nas kilku Ukraińców, Rosjanin i Brytyjczyk.

 

Java 8 czy Java 9?

Pracujemy w Java 8.

 

Czy może aplikować osoba po kursie Javy (a nie po studiach)?

Przed osobą z humanistycznym wykształceniem, po szkoleniu z Javy w Coders Lab lub w Codecool postawimy trudne zadanie przekonania nas do siebie. Nasze nadzieje pokładamy w osobach po 5-letnich studiach informatycznych, które posiadły fundamenty matematyki i logiki.

 

Czy programowanie w Javie jest dla mnie?

W pracy Java developera akcent jest kładziony na praktykę. Dokładniej: na praktyczną znajomość architektur stosowanych w aplikacjach webowych. Czyli coś, co byśmy nazwali szerokimi horyzontami w programowaniu, albo oświeceniowym spojrzeniem. Zupełnie tak samo, jak w na poły technicznym, a na poły humanistycznym zawodzie architekta projektującego budowle. Inaczej: umiejętność wymyślenia czegoś nowego from scratch.

Z drugiej strony Java developer niewątpliwie musi być też zorientowany na detal, literówki, itp., tak samo, jak każdy inny programista.

Jak się pracuje?

Prześlij CV na job@softwareplant.com. Z Java praca Warszawa w temacie.

Join us

Fakty nt. pracy w Javie

mówią back-endowcy z warszawskiej firmy SoftwarePlant

Jakie ścieżki kariery?

Większość Java developerów doskonali się w Javie, która jako obecnie najpopularniejszy język programowania na świecie, wydaje się bezpieczną karierą.

Dostrzegalne na rynku są oferty dot. pary Java-Scala. Alternatywnie można pójść w kierunku baz danych, wszelkie odmiany SQL. Albo w kierunku front-endu – w naszej firmie pożądana byłaby znajomość Angular.

Czym się różni praca w Javie od innych rodzajów developmentu?

Java to back-end, czyli strategiczne decyzje co do architektury. Holistyczny, renesansowy umysł jest pożądany u Javowca. Ujdzie natomiast ewentualny brak zmysłu estetycznego.

Przykłady projektów Java developera. Kto zatrudnia?

Bankowość, IT, ubezpieczenia, real estate. Large commerce. W epoce smartfonów praktycznie w każdej firmie, która rozwija aplikacje na Androida.

Najlepszy kurs/studia dla Java developera?

Najlepsze są studia informatyczne. W drugiej kolejności: egghead.io, udacity, codecademy, codewars. W tym ostatnim trzeba rozwiązać dwa zadania, żeby się w ogóle zarejestrować.

Jakie perspektywy Javy za 10 lat?

Naszym zdaniem Java jest stosunkowo bezpieczna dla osoby, która dziś zaczyna naukę. Akurat to, że Java jest obecnie najpopularniejszym językiem programowania na świecie, nie musi świadczyć o długowieczności Javy. Widać analogie do losów drugiego tytana – PHP. Dziś może już nieco mniej popularny niż w latach 90/00, ale PHP developerzy wciąż mogą przebierać w ofertach. Napisane w PHP 15 lat temu frameworki, jak choćby WordPress, mają się świetnie, są rozwijane.

Ważne, żeby osoba wybierająca karierę zastanowiła się, czy odpowiada jej praca na back-endzie i w dużych firmach, bo to są klasyczne zastosowania Javy. Pewnym wentylem bezpieczeństwa dla Javowca może być pójście w aplikacje na Android. Ale jeśli ktoś ktoś się czuje w grafice, UX jak ryba w wodzie, może wziąć pod uwagę np. Angular.

Za Javą stoi Sun/Oracle.

Praca Java developera w korporacji a w małej firmie

Java jest do projektów klasy enterprise. Nie warto uczyć się Javy, żeby pisać małe rzeczy dla małych firm, do czego lepiej nadaje się wspomniane PHP. Ale liczy się wielkość projektu, a nie wielkość firmy. Przykładem jest nasz BigPicture (software house mały/średni; zastosowanie aplikacji w korporacjach), który bazuje na Javie.

Jakie technologie, koncepty powinien znać Java developer?

Wartościowym uzupełnienem dla Javy jest SQL, który dobrze poznany może wystarczyć na samodzielne stanowisko pracy.

Jaovowiec powinien skoncentrować się na poznaniu design patterns (googluj Gang of Four).

Rozpoznanie Android SDK powoli rozproszyć teoretyczne ryzyko, że “bańka” w Javie zaowocuje nadmiarem programistów na rynku, co absolutnie w tej chwili nie ma miejsca (jest niedobór).

Innym uzupełnieniem portfela kompetencyjnego Java developera może być rozwój w kierunku front-endu, poczynając od HTML, CSS, plus wspomniany Angular.

Powyższe uwagi dotyczą rynku, w szczególności warszawskiego, a nie ofert pracy w naszej firmie.