Mar 19

Hackathon Warszawa 2019. Java i Angular. Jak wziąć udział?

Hackathony Java i Angular – organizujemy je w 2019 roku w naszym biurze w Warszawie. Czym się różnią od innych warszawskich hackathonów? Sam wymyślasz temat, byle był związany z produktami rodziny BigPicture, które rozwija nasza firma. Jak wziąć udział? Zaaplikuj na Java lub Angular, lub full-stack developera, otrzymaj pracę i poczekaj na najbliższy hackathon – odbywają się co 8 tygodni.

Hackathon Warszawa 2019

Na fot. członek zespołu Slack Slayers prezentuje efekt tygodniowych prac – BigBota integrującego Slacka’a z rodziną produktów BigPicture.

Zasady hackathonów w 2019

  • O efektywny przebieg ShipIt Week’u dba Sheep Squad, składający się z reprezentantów zespołów Support, Product Management, UX, Marketing, DevOps i System Architecture
  • Hackathon zaczyna się w piątek i kończy w następny piątek.
  • Kick-off: każdy zespół krótko (max 3 minuty) prezentuje swój temat i jego uzasadnienie.
  • Checkpoint: środa, 15:00. Krótkie spotkania z kolejnymi zespołami. Każdy zespół przedstawia Sheep Squad’owi wyniki dotychczasowych prac i plan, w jaki sposób zamierza zmerge’ować zmiany do piątku. Sheep squad zachęca zespół do zakończenia developmentu i skoncentrowania się na testowaniu i bug fixing’u.
  • Demo: piątek, 15:00. Open space: każdy zespół krótko (max 3 minuty) prezentuje wyniki swoich prac.
  • Sheep Squad wyróżnia zespoły, które najlepiej realizowały wartości firmy: Teamwork, Passion, Getting things done.

Na filmie jeden z teamów podsumowuje hackathon z 8-15 marca 2019. Teamy są u nas 3-7-osobowe.

 

Czyli zespoły mają swobodę w wyborze tematu, muszą tylko pracować na żywym produkcie – BigPicture.

Dzięki temu rywalizujesz i zarabiasz jednocześnie. Dlatego hackathon może się odbywać w dni robocze – od poniedziałku do piątku.

Kto może wziąć udział?

Udział w hackatonach jest przywilejem wspólpracowników SoftwarePlant. Aktualnie szukamy nowych członków zespołu na stanowiska Angular Developer, Java Developer, full-stack developer i inne. Jeśli podoba ci się idea udziału w regularnych tygodniowych hackathonach, zachęcamy do aplikowania.

Jakie technologie?

Uczestnicząc w hackathonie wykorzystasz swoją znajomość (podzbioru) Java, Spring, Angular, TypeScript, LESS, SASS, Spock, Test Driven Development, Domain Driven Development, Continuous Deployment, Maven, Webpack, AWS. Mało? Przejrzyj nasze oferty pracy dla Java Developera i Angular Developera.

Jakie nagrody?

Główną nagrodą są gromkie brawa od pozostałych teamów. I oczywiście wypłata, którą normalnie otrzymujesz za hackathonowy tydzień. Ponadto w poprzednich edycjach ShipIt-Week’u – jak nazywamy nasz hackathon – rozdaliśmy: firmowe t-shirty i kufle. Bo hackathon kończy się imprezą o 17. Ostatnio był barman z drinkami i karaoke.

Zespół Sherlock. Find field's value

Zespół Sherlock został wyróżniony Innovation Award. Następny hackathon za 8 tygodni.

Gdzie?

Warszawa, ul. Łopuszańska 95, Astrum Business Park, wejście D. Dojazd np. WKD Raków, autobusy 189, 401.

Gotowy?

Aplikuj teraz! Następny hackathon w SoftwarePlant 6-12.05.2019.

Już wymyślaj nazwę zespołu – na tej edycji mieliśmy zespoły: Kiwi, Name is absent, Slack Slayers, Gotta Go Fast, Index, ngGantt, Sherlock.

 

27 developerów x 5 dni, 7 zespołów, kick-off w piątek przed, demo w piątek na koniec – mówi Paweł Guz, driving operational excellence w SoftwarePlant

 

Hackathonowy wykres Gantta

Setki tysięcy tasków na pojedynczym wykresie Gantta – procesor laptopa daje radę. Tu widać potęgę Angulara w połączeniu z viewport rendering. To i multi-linki między taskami zrealizował zespół front-endowy w trakcie hackathonowego tygodnia.

 

Byliśmy na…

About The Author

With his automotive background Marcin goes beyond the 'Jira + software development' standard. He likes simple, up-to-five-sentence answers to complex questions.