Angular: zapraszamy do pracy w Warszawie!

Praca Angular Warszawa

Nareszcie rozwojowa praca dla inżynierów Angular w Warszawie!

Znasz Angular? Szukasz pracy w Warszawie? Dołącz do zespołu, który wprowadził na rynek kilka aplikacji i zamierza wprowadzać kolejne.

Kogo szukamy?

Angular engineer, frontend developer

Praca w Warszawie (Ursus)

ciche osiedle, łatwy dojazd S2. Duży free parking.

Co jest

 • Angular, Typescript
 • RxJs, ngrx/store
 • Webpack, Yarn
 • D3, HTML, CSS3, PostCSS
 • Domain Driven Design
 • Peer code review
 • Scrum z tygodniowymi iteracjami
 • Scaled Agile Framework (SAFe) do planowania prac

Co będzie

 • MacBook Pro wraz z peryferiami – praca na 3 wyświetlaczach jednocześnie
 • Udział w szkoleniach, dostęp do najnowszych książek, kursów, itp.
 • Możliwość zrelaksowania się w play roomie
 • Dobrze zaopatrzona kuchnia: kawa, herbata, soki, zapewniamy też śniadania

Kogo nie ma

 • Ciebie!
 • z doświadczeniem lub bez

Jak aplikować?

Prześlij CV na job@softwareplant.com. Dodaj “Angular praca Warszawa”. Czytają udziałowcy. Foto nie jest obowiązkowe.

Czy angular-owa praca w SoftwarePlant jest “pewna”? Co z moją karierą?

Chociaż jesteśmy na rynku od 2015 r. (prace nad aplikacjami zaczęły się rok wcześniej), rozważ poniższe:

 • setki klientów, w tym korporacji, z Ameryki, Europy, Azji, Australii kupiło już licencje naszych aplikacji
 • piszemy aplikacje do zarządzania projektami. Projekty w dużych firmach trwają latami. Nauczenie 100-osobowego zespołu naszego BigPicture czy BigGantt w praktyce wiąże daną firmę z nami na lata
 • korporacje mają pokaźne budżety na oprogramowanie

Struktura organizacyjna jest u nas płaska. Możesz awansować z Junior Angular Developer’a na Senior Angular engineer. Osoby z predyspozycjami menedżerskimi mogą zostać team leader’em.

Z centrum miasta dojedziesz do pracy autobusem 191. Ogromny parking dla zmotoryzowanych programistów Angular (zero problemów z parkowaniem).

Zamiennie środkami komunikacji miejskiej: Warszawska Kolej Dojazdowa, przystanek Michałowice; lub SKM - przystanki Warszawa Ursus lub Piastów.

Czy mogę liczyć na elastyczny czas pracy?

Tak. Angular developerzy przychodzą do pracy między godziną ósmą rano a dziesiątą. Wyjścia w godzinach 16-18.

 

Czy będę podróżował?

Miłośnikom Miasta Stołecznego Warszawy zapewniamy pracę na miejscu, bez podróży. Natomiast niespokojne dusze mogą liczyć na wyjazdy do USA i po Europie, na eventy powiązane z Atlassian, SAFe, itp. hasłami dot. project managementu. Jesteśmy też obecni na eventach: Angular w Warszawie – ngPoland, WarsawJS oraz na Confitura Warsaw (Java) i Warszawa Java User Group.

 

Skąd dojeżdżają pracownicy?

Do pracy z Angular w SoftwarePlant przyciągnęliśmy już osoby z warszawskich osiedli Ursynów, Mokotów, Bemowo, Ochota, Praga, Żoliborz. Również z Pruszkowa i Piaseczna. A także z całej Polski.

 

Czy Angular developer może pracować zdalnie?

Praca zdalna jest u nas teoretycznie możliwa, chociaż brak nam wiary, że taki układ wypali. Kluczem jest poznanie aplikacji. Jest ich sześć, każda składa się z setek plików i setek tysięcy linii kodu. Otrzymasz wsparcie na miejscu od kolegów z twojego zespołu.

 

Czy muszę znać angielski?

Co najmniej na tyle, żeby rozumieć składnię Angular. Praca jest w Warszawie, rozmawiamy w biurze w języku polskim. Zaawansowana znajomość angielskiego przydałaby się jednak. Programiści Angular piszą u nas równocześnie dokumentację, która jest w języku angielskim.

 

Angular pomnik Warszawa Kopernik

Ze swojego postumentu przed Pałacem Staszica w Warszawie rekomenduje pracę z Angular wielki naukowiec. ©DocentX / Wikipedia.

Jestem obcokrajowcem…

Super. Pracuje u nas kilku Ukraińców, Rosjanin i Brytyjczyk.

 

Angular 2, Angular 4, Angular 5 czy może AngularJS?

Pracujemy w nowszym Angular 5, który różni się znacznie od AngularJS (= Angular 1.0) . Upgrade kodu z AngularJS do Angular 5 wymaga w zasadzie przepisania aplikacji przez programistę.

 

Czy zatrudniamy osoby po kursach (a nie po studiach)?

Osoba z humanistycznym wykształceniem, po kursie z Angular’a w Codecool czy Coders Lab będzie musiała nas do siebie przekonać. Wierzymy w absolwentów informatyki po 5-letnich studiach z solidnymi podstawami z matematyki i logiki.

 

Czy praca w Angular jest dla ciebie?

Akcentowane są estetyka, user experience, user interface. Javascriptowy background wskazany, doświadczenie w budowie stron internetowych, web-owych aplikacji również. Mamy programistę Angular, dla którego jest to pierwsza w życiu praca, całe doświadczenie zdobył przy amatorskich projektach w domu.

Jak się pracuje?

Prosimy o twoje curriculum vitae na job@softwareplant.com. Z Angular praca Warszawa w temacie.

Fakty nt. pracy w Angular

mówią front-endowcy z warszawskiej firmy SoftwarePlant

Zarobki

W Warszawie Angular developer zarabia od 7500 do 18 000 zł + VAT w modelu B2B, którego dotyczy co najmniej 50% ofert na nofluffjobs. Przy pracy na etacie dolna granica wydaje się spadać nawet do 6000 zł i to jako kwota brutto. Niemniej odprowadzamy wtedy sowity ZUS i oszczędzamy na normalną emeryturę. Górna granica przy pracy na etacie bywa co najmniej tak samo wysoka jak przy B2B, szczególnie w ofertach większych software house’ów.

Jakie ścieżki kariery?

Większość Angular developerów doskonali się we frameworku, który poznaje się “całe życie”, więc potencjalnie jest to praca indywidualna przez całe życie.

Czym się różni praca programisty Angular od innych developerów?

Front-end, zajmujesz się wyglądem, animacjami; ale i reużywalne komponenty; tendencja w projektowaniu aplikacji: coraz więcej kodu przerzucane z back-endu na front-end; rosnąca odpowiedzialność front-endowców.

Przykłady projektów Angular developera. Jakie branże zatrudniają?

Bankowość, IT, ubezpieczenia, real estate. Large commerce. Wszędzie tam, gdzie liczy się single-page app.

Angular a kobiety

Okiem kobiety: Jest genialny TED, “Teach girls bravery, not perfection”. Mówczyni, prowadząca szkołę programowania w USA, wierzy, że od małego dziewczynki są uczone perfekcji, a chłopcy – odwagi. Padają w tym video słowa: “nie jest prawdziwym przedsiębiorcą mężczyzna, który wcześniej nie zbankrutował dwóch biznesów”. Kobiety z kolei, zdaniem prezenterki, obawiają się zrobić błąd w linijce kodu. Ja, z pozycji programistki i jednocześnie uczącej innych programowania, zastanawiam się, na ile przywołane tezy znajdują odzwierciedlenie w Polsce.

Okiem mężczyzny: Teoretycznie na front-endzie liczy się estyka, więc powinno być więcej kobiet. Kobietom jest łatwiej znaleźć pracę w Angularze; teoretycznie większe zarobki, bo szef dba o parytet płci i wizerunek firmy. Widać to na konferencjach, gdzie speakerzy-kobiety dostają mega brawa. Przykładem organizacji, która dba o parytet płci jest Google Developer Expert.

Dlaczego mężczyźni dominują w zawodzie?

Kobiety są bardziej uczuciowe ;)

Najlepszy kurs/studia na Angular developera?

Najlepsze są studia informatyczne. W drugiej kolejności: egghead.io, udacity, codecademy, codewars. W tym ostatnim trzeba rozwiązać dwa zadania, żeby się w ogóle zarejestrować.

Jakie perspektywy Angular’a za 10 lat?

Technologie frontendowe szybko się zmieniają, potrafią być trendy, rok-dwa i po frameworku. Subiektywnie Angular wydaje się jednak pewny. Angular’y 2, 4, 5 są całkiem inne od AngularJS. AngularJS umrze w kąciku. Najbliższe 5 lat Angular będzie raczej pierwszym frameworkiem javascriptowym.

Google opiekuje się Angularem. Każdy następny framework łatwiejszy do nauczenia się.

Angular a JavaScript

W Angularze chodzi bardziej o znajomość frameworku, code reuse i konceptu MVW (Model-View-Whatever) niż o samo JS. Oczywiście JS też trzeba znać.

Praca Angular developera w korporacji a w małej firmie

Angular jest do projektów klasy enterprise. Framework nie nadaje się do małych projektów. Ale liczy się wielkość projektu, a nie wielkość firmy. Przykładem jest nasz BigPicture (software house mały/średni; zastosowanie aplikacji w korporacjach). Sztandarowy przykład: Google przepisuje wszystkie projekty na Angular, np. nowy AdWords.

Jakie technologie, koncepty powinien znać Angular developer?

JavaScript, HTML, Photoshop, CSS, webpack, TypeScript. Programowanie obiektowe, domain-driven design.

Powyższe uwagi dotyczą rynku, w szczególności warszawskiego, a nie ofert pracy w naszej firmie.

Media o nas

Dobra Firma, Rzeczpospolita, 18.12.2017, SoftwarePlant

Rzeczpospolita, dobraFirma, 18.12.2017. Więcej publikacji w mediach.

 

Zobacz też: Praca Java Warszawa